Ubytování v Národním Parku Yellowstone

Ubytování v oblasti parku Yellowstone

Ubytovat se můžete buďto přímo v parcích nebo blízkém okolí s tím, že budete muset dojíždět velké vzdálenosti. Většina turistů se do Yellowstonu chystá v letním období. Právě v tuto dobu navštíví zemi kolem tří milionů lidí a ubytovací kapacity především v uvnitř parků jsou velmi rychle vyprodané. Chcete-li tedy bydlet přímo uvnitř parků, provádějte rezervaci dlouho dopředu. 

Ubytování v Yellowstone

V parku Yellowstone a v okolních městech se nachází celá řada ubytování, na turisty tu bývající dobře připraveni. Chcete-li za ubytování ušetřit a nelpíte-li na pohodlných chatách přímo v parku, velice oblíbený je řetězec motelů Super 8 například v Jacksonu či třeba v Cody či Motel 6 například v Jacksonu. Přesto ani s rezervací těchto motelů neotálejte.

Ubytovat se zde však v Yellowstonu můžete také v jednom z 12 kempů (campgrounds), pokud již nebude obsazeno. Chcete-li si zajistit možnost spaní v kempu, dorazte do něj brzy ráno či si v těch, které jdou rezervovat, zajistěte místo předem. Mějte s sebou dostatek hotovosti (za stan se platí cca 10-12USD za noc), platíte u vstupu vhození peněz v obálce do schránky. V nejbližších informačních centrech vám velmi rádi poradí, které kempy a kde jsou ještě volné. Rozhodnete-li se přespat v kempu, využijte možnosti rozdělání ohýnku (pouze na předem vyznačených místech) a užijte si pozorování noční oblohy. Dřevo na ohýnek si musíte dovézt, zakoupíte na benzínkách či často v kempech. Vždy dodržujte veškerá pravidla bezpečnosti, jako je například ukládání jídla do speciálních boxů.

Skvělou možností, i když o něco dražší, je Airbnb, budete-li mít štěstí, budete spát v krásné dřevěné chatce uprostřed ničeho parku Yellowstone. 

Oficiální stránky parku nabízí možnost rezervace zde.

Další obecné praktické informace pro cestu do USA naleznete v sekci USA praktické info.

lucienneCestovní průvodce
Booking.com

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna