Golden Gate Bridge

2 recenze

Golden Gate Bridge je jedním z nejznámějších a nejkrásnějších mostů na světě, kvůli jeho umístění, historii, architektuře a rezavě oranžové barvě. Jeho rozpětí dosahuje 2.7 kilometrů a most samotný je jedním z divů moderního světa a jedním z pěti mostů klenoucích se nad zálivem.

Projít se po mostě nebo alespoň ho projet autem je skoro povinnost. Autobus 28 vás doveze přímo k mostu a chodci a cyklisté mohou překročit most zadarmo z obou stran. Samotná chůze trvá přibližně půl hodiny a když se oblečete teple, tak vás čeká neuvěřitelný zážitek. Pro představu, dva stěžejní kabely mostu obsahují ocelové dráty, se kterými by bylo možné obtočit rovník třikrát, zatímco samotný beton by poskytl dostatek materiálu na chodník ze San Franciska do New Yorku.

Za nejlepší výhled na Golden Gate Bridge se považuje Fort Point v Presidio (Long Avenue a Marine Drive) a Visa Point. Při západu slunce se jedná o nezapomenutelný zážitek.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 14.09.2014
Pecka, jen je potřeba mít s sebou bundu a být připravený na to, že tam vždycky není tak slunečno, jak to bývá ve filmech :-)
Recenzováno: 08.03.2014
Pokud stojíte vedle Golden Gate Bridge, rozhodně se po něm projděte alespoň do půlky, neskutečný zážitek! Zároveň jestli máte čas a město nezasáhla hustá mlha, doporučuji si rezervovat kolo v předstihu online a projet se na sever přes Golden Gate Bridge až k okouzlující vesničce Sausalito. Zde je plno kaváren a známých restaurací. Dopřejte si pohodu s výhledem na SF a následně si počkejte na trajekt zpět do San Francisca. Pokud máte místní MHD kartu, jízda vás vyjde pouze na $5 a zažijete neskutečný krásný výhled na Alcatraz a Angel Island.
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi