San Francisco

Pravděpodobně nejvíce liberální město ve Spojených státech a jedno z těch nejhezčích k návštěvě. Toto je nejspíše důvod, proč se San Francisco pravidelně umisťuje na prvních místech na seznamu oblíbených amerických měst.  San Francisco je často lidmi posuzované jako evropské město ležící v Americe.

San Francisco má vlastní unikátní atmosféru, na kterou jsou místní obyvatelé velice hrdí a díky které si již získalo srdce nejednoho člověka. Město je obklopené vodou ze tří stran a je až překvapivě kompaktní a přístupné. Ulice v centru vás uchvátí svojí strmostí a na svém vrcholu vás odmění krásným výhledem na město samotné, záliv a život za ním. Můžete zde spatřit slavný Golden Gate Bridge či Alcatraz.

Ačkoliv nad Kalifornií těžko spatříte mráček, San Francisco je naprostý opak. V závislosti na období se město obaluje do mlhy a není výjimkou, že část u pobřeží je schovaná v husté mlze a naopak centrum má jasně modrou oblohu. Teplota zřídka kdy překročí 25°C, obvykle se pohybuje kolem 15ti v období od května do srpna, letního počasí se dočkáte v prvních týdnech podzimu. Ačkoliv se může zdát, že přes den je počasí pouze na to, si vyjít v triku, ukažte, že nejste turista, a mějte u sebe připravený kabát. Sami se budete divit, jak rychle se počasí dokáže změnit.

Projít si San Francisco a nasát tu pravou místní atmosféru vás dozajista zaměstná na pár dní, přesto různorodost předměstí a přátelské prostředí vás přinutí zde zůstat déle, než jste zprvu zamýšleli.

jankonasCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v San Francisco

Doporučené odkazy

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 98254 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce