Ho Či Minovo Město

 Rozléhající se zvuky milionu motocyklů, Ho Či Minovo Město je obchodní a finanční centrum Vietnamu a svou pulzující energií pohání celou zemi vpřed. Chaotický vír vdechuje život a vitalitu všem, kteří se zde usadili nebo město jenom navštíví.

Elegantní město je jedno z nejzajímavějších a největších asijských měst, kde nyní žije více než osm milionů lidí. Jedná se o fascinující bránu do Vietnamu, kde vedle sebe žijí tradiční i moderní vlivy, včetně pozůstatků z ničivé války. Nad zchátralými francouzskými koloniálními vilami a nasáklými chrámy vonnými tyčinkami se tyčí moderní výškové budovy; pouliční prodejci s kuželovými slaměnými klobouky se prolínají kolem luxusních barů a nablýskaných obchodů. Saigon je plynulé a vzrušující promíchání těchto dvou světů.

Na konci vietnamské války bylo město přejmenováno na Ho Či Minovo Město po duchovním vůdci vietnamského komunismu. Obyvatelé si na nový název ovšem nezvykli a město často stále nazývají Saigon, evokující veškerou minulost.

Jedním z nejvýznamnějších symbolů města je Palác znovusjednocení, kde se odehrávaly poslední dny války ve Vietnamu. Za návštěvu stojí i krásná Jade Emperor Pagoda, kterou postavili Číňané v roce 1909, nebo hledejte Saigon Central Post Office pro ukázku velkolepé francouzské architektury.

Cokoli si představíte, tato neuvěřitelná metropole může přinést. Výjimečný noční život a fantastické restaurace nabízejí kombinaci francouzské, čínské a místní vietnamské kuchyně. Ho Či Minovo Město je tváří nového Vietnamu a je připraveno se předvést.

jankonasCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace do Ho Či Minovo Město

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce