Tunely Cu Chi

Existuje pár míst, které symbolizují sílu a ducha vietnamského národa stejně jako komplex tunelů Cu Chi. Rozsáhlá síť podzemních tunelů sloužila během války ve Vietnamu a je vzdálená 70 km severozápadně od hlavního města jižního Vietnamu.

Tunelový systém se táhl od Ho Či Minova Města až po kambodžskou hranici; v samotném oblasti Cu Chi bylo přes 200 km tunelů z nich je zachováno 120 km. Síť, jež se skládá z několik podlaží zahrnující nástrahy, obytné prostory, kuchyně, skladovací zařízení, zbrojnice, nemocnice a velitelská střediska. 

Aktuální prohlídka umožňuje návštěvníkům zažít, jaké to bylo pro vojáky, kteří používali rozsáhlou síť tunelů k přemisťování, aby se skryli před nepřáteli. K dispozici je krátký film, po kterém následuje komentovaná prohlídka. Každý má možnost se projít krátkou částí tunelů, která byla rozšířena a zpevněná, aby vše bylo bezpečnější a zároveň méně náročné.

Přesto se stále jedná o děsivý a klaustrofobický zážitek, proto by se zážitku měli vyhnout osoby citlivé na stísněný prostor. 

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi