Buenos Aires

Tato „nejevropštější metropole Ameriky“ je se svými 14 miliony obyvateli čtvrtým nejlidnatějším městem Jižní Ameriky a desátým na světě. Je také hlavním městem stejnojmenné provincie, která je největší v zemi.

Buenos Aires patří mezi nejstarší španělská osídlení na druhém břehu Atlantiku. Je to tedy skvělé místo pro poznání jak historie Latinské Ameriky, tak i běžného života moderních Argentinců. Toto město může být pomyslnou branou do Jižní Ameriky.

Buenos Aires bylo založeno již v roce 1536 díky své strategické poloze při ústí řek Paraná a Uruguay, a jeho původní název zněl: Puerto de Nuestra Señora Santa María del Buen Aire. Od roku 1816 se po vyhlášení nezávislosti země stalo Buenos Aires hlavním městem celé Argentiny. Od té doby bylo po 150 let hlavním cílem všech, kteří hledali svobodu a chtěli začít nový život. Imigrace především z jižní Evropy se nesmazatelně vryla do tváře města. Dodnes si například velice zakládají na svém specifickém druhu zmrzliny a pizzy, a Buenos Aires je označováno za “nejevropštější město Ameriky”. Jezdí zde také nejstarší jihoamerické metro.

jakub.neuzil.5Cestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Buenos Aires

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce