Buenos Aires

Tato „nejevropštější metropole Ameriky“ je se svými 14 miliony obyvateli čtvrtým nejlidnatějším městem Jižní Ameriky a desátým na světě. Je také hlavním městem stejnojmenné provincie, která je největší v zemi.

Buenos Aires patří mezi nejstarší španělská osídlení na druhém břehu Atlantiku. Je to tedy skvělé místo pro poznání jak historie Latinské Ameriky, tak i běžného života moderních Argentinců. Toto město může být pomyslnou branou do Jižní Ameriky.

Buenos Aires bylo založeno již v roce 1536 díky své strategické poloze při ústí řek Paraná a Uruguay, a jeho původní název zněl: Puerto de Nuestra Señora Santa María del Buen Aire. Od roku 1816 se po vyhlášení nezávislosti země stalo Buenos Aires hlavním městem celé Argentiny. Od té doby bylo po 150 let hlavním cílem všech, kteří hledali svobodu a chtěli začít nový život. Imigrace především z jižní Evropy se nesmazatelně vryla do tváře města. Dodnes si například velice zakládají na svém specifickém druhu zmrzliny a pizzy, a Buenos Aires je označováno za “nejevropštější město Ameriky”. Jezdí zde také nejstarší jihoamerické metro.

zobrazit více
Praktické informace do Argentina
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna