El Barrio Boca

1 recenze

Asi 30 minut autobusem se nachází turisticky velice oblíbená část města. Tato čtvrť na jihu Buenos Aires je totiž domovem tanga. V minulosti toto bylo první místo, kam z lodí došláply nohy unavených imigrantů z celého světa. Proto je dodnes Boca místem, kde se dá krásně vidět jedinečný mix všech možných kultur. Ty tu totiž hlavně během 19. století zanechaly každá alespoň nějakou stopu. Původem jde tedy o čtvrť chudinskou, na břehu tmavé řeky vedle bývalé industriální části města. Například v roce 1900 jen na této nevelké ploše žilo téměř 40 000 lidí, v neuvěřitelně nuzných podmínkách. Dnes jde o okouzlující místo plné obchůdků, pouličních umělců a tajuplných kaváren.

Jednou z nejvýznamnějších budov v této čtvrti, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít, je fotbalový stadion – La Bombonera. Třípatrový stánek pro 45 000 lidí dostal toto jméno díky svému charakteristickému půdorysu ve tvaru bonbonu z bonboniéry. Na fotbalový zápas rozhodně stojí za to zajít, i když to není nejlevnější. Zdejší tým má jméno Boca Juniors a začínal v něm i slavný Maradona.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 10.02.2017

Za mě je Boca to nejslabší, co Buenos Aires nabízí.  Pár domků s barevnou čelní stranou a ve všech jsou jen prodejny suvenýrů.  Budete-li mít málo času, tuhle atrakci můžete s klidným svědomím vynechat.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi