Národní park Los Glaciares

Národní park Los Glaciares patří k největším turistickým magnetům v Patagonii. Leží v horském masívu Andes Australes v argentinské provincii Santa Cruz na hranici s Chile.

V tomto parku je přes 200 pevninských ledovců. Přesto, že všude jinde na světě se ledovce vytvářejí až od nadmořské výšky 2 500 m. n. m., zde již jsou již ve výšce 1 500 m. n. m. Fauna i flóra je zde již subantarktická. Největším magnetem  je ledovec Perito Moreno, který neustále přibývá a hlavně je veřejnosti velmi dobře přístupný. Ledovec se tyčí 74 m nad hladinou jezera Lago Argentino, v nejširším místě měří 5 km a jeho celková výška je 170 m.  Pohled na obrovskou masu ledu je úchvatný a vyhlídková cesta před ledovcem se udržuje.  Dále se lze projet kolem ledovce lodí, podnikat treky a další aktivity. Pro svou jedinečnost byl park v roce 1981 zapsán na seznam světového přírodního dědictví UNESCO.

Vše je ale organizované, nejlepší je si vše zařídit předem v cestovních kancelářích v El Calafate, odkud se vyjíždí k ledovci Perito Moreno, nebo v mnohem menším El Chaltenu, odkud se vychází na treky kolem nejvyšší hory v parku - Fitz Roy.

Většina turistů přijíždí do parku na jednodenní výlet podívat se na ledovec Perito Moreno, případně se kolem něj projet lodí. Veřejná doprava do parku nejezdí, jezdí sem jen organizované zájezdy z El Calafate. Autobus turisty vysadí u vyhlídkové trasy u ledovce Perito Moreno, zhruba po dvou hodinách odveze případné zájemce o plavbu do přístaviště. Po zhruba hodinové plavbě autobus turisty vyzvedne, poté vyzvedne i turisty, kteří zůstali celý den u ledovce, a vrací se do El Calafate. Ledovec je tak úchvatný, že i ty 2 - 3 hodiny, co má turista na jeho obdivování čas, jsou nakonec krátké. El Calafate je odsud vzdáleno ca. 65 km.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi