Doprava

Vzdálenosti v Argentině jsou tak velké, že je nezbytné si předem naplánovat, jaké místa máte v plánu navštívit a jak budete cestovat mezi nimi.

Doprava do Argentiny

Doprava do Argentiny je poměrně jednoduchá. V Buenos Aires se nachází jediné mezinárodní letiště, kam lze z Evropy letět z Frankfurtu (s Lufthansou), Londýna (s British Airways) či Madridu (s Air Iberia). Možností je samozřejmě více, nejvíce letů ale létá právě odtud. Zpáteční letenka z Prahy s jedním mezipřistáním se pohybuje kolem 31 000,-. Let trvá zhruba 14 hodin.

Časová změna je 4-5 hodin. V Argentině se nemění zimní a letní čas. Pokud se ale vydáte např. z Mendozy do Chile, posun je ještě o hodinu zpět.

Cestovaní po Argentině

Při cestování po této zemi je nutno si uvědomit, že jde o osmý největší stát světa, z nejsevernějšího bodu až po Ohňovou zemi měří přes 4 000 km a z východu na západ přes 1 000 km. Vzdálenosti jsou zde tedy obrovské. Co se způsobu dopravy týče, je nejlepší jezdit autobusem. Autobus je pohodlný, poměrně rychlý a není ani moc drahý. Navíc se s ním dostanete úplně všude. Existuje i celá škála různých dopravních společností, takže nabídka je velká.

Další možností je samozřejmě půjčení si vlastního auta. Cena benzínu v Argentině se pohybuje kolem 15 pesos (asi 40Kč) za litr. Nejdůležitější cesty jsou asfaltové, vydáte-li se ale například do Patagonie (kde doporučujeme např. ledovec Perrito Moreno či poloostrov Valdéz), spousta cest je zatím nezpevněných, ale situace se lepší. Vesměs jsou typicky americky rovné jako pravítko. Bohužel, železnice v podstatě neexistuje, a když už, využívá se jen pro nákladní dopravu.

Jelikož jde o velký stát, je možnost se přesouvat i státními aerolinkami Aerolíneas Argentinas. Letiště tu mají skoro v každém městě, na evropské poměry je ale letenka hodně drahá.

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27751 pírek.

1 pírko = 1 koruna