Cestování a doprava v Argentině

Vzdálenosti v Argentině jsou tak velké, že je nezbytné si předem naplánovat, jaké místa máte v plánu navštívit a jak budete cestovat mezi nimi.

Letecky do Argentiny

Doprava do Argentiny je poměrně jednoduchá. V Buenos Aires se nachází jediné mezinárodní letiště, kam lze z Evropy letět z Frankfurtu (s Lufthansou), Londýna (s British Airways) či Madridu (s Air Iberia). Možností je samozřejmě více, nejvíce letů ale létá právě odtud.

Ceny letenek

Zpáteční letenka z Prahy s jedním mezipřistáním se pohybuje kolem 31 000,-. Let trvá zhruba 14 hodin.

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Časový posun

Časová změna je 4-5 hodin. V Argentině se nemění zimní a letní čas. Pokud se ale vydáte např. z Mendozy do Chile, posun je ještě o hodinu zpět.

Cestovní kanceláří do Argentiny

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se často o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena může být v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do Argentiny.

Doprava v Argentině

Při cestování po této zemi je nutno si uvědomit, že jde o osmý největší stát světa, z nejsevernějšího bodu až po Ohňovou zemi měří přes 4 000 km a z východu na západ přes 1 000 km. Vzdálenosti jsou zde tedy obrovské.

Cestování autobusem v Argentině

Co se způsobu dopravy týče, je nejlepší jezdit autobusem. Autobus je pohodlný, poměrně rychlý a není ani moc drahý. Navíc se s ním dostanete úplně všude. Existuje i celá škála různých dopravních společností, takže nabídka je velká.

Cestování vlakem v Argentině

Bohužel, železnice v podstatě neexistuje, a když už, využívá se jen pro nákladní dopravu.

Cestování autem v Argentině

Další možností je samozřejmě půjčení si vlastního auta. Cena benzínu v Argentině se pohybuje kolem 15 pesos (asi 40Kč) za litr. Nejdůležitější cesty jsou asfaltové, vydáte-li se ale například do Patagonie (kde doporučujeme např. ledovec Perrito Moreno či poloostrov Valdéz), spousta cest je zatím nezpevněných, ale situace se lepší. Vesměs jsou typicky americky rovné jako pravítko.

Půjčení auta v Argentině

Auta si lze jednoduše pronajmout v každém větším městě nebo na letišti. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami v Argentině vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

Cestování letecky v Argentině

Jelikož jde o velký stát, je možnost se přesouvat i státními aerolinkami Aerolíneas Argentinas. Letiště tu mají skoro v každém městě, na evropské poměry je ale letenka hodně drahá.

jakub.neuzil.5Cestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna