Velkým problémem nejen Argentiny, ale celého kontinentu je nedostatečná znalost cizích jazyků. V Buenos Aires by s angličtinou neměl být problém. V odlehlejších a vzdálenějších provinciích se ale bohužel člověk bez španělského slovníku, rukou a nohou, neobejde.
Kultura a chorvatský způsob života
Některým tématům je pak dobré se v argentinské restauraci či na jiných veřejných místech vyhnout. Jde například o situaci původního obyvatelstva, postavu Cheguevary či vazby Perónova režimu na nacistické Německo.
Země fotbalu
Čím se ale běžným lidem vždy zavděčíte, je fotbalem. Jména jako Petr Čech (španělsky „Seč“), Rosický či Nedvěd tu zná už každé malé dítě. O tomto sportu si dokáží místní povídat i hodiny a v zemi funguje několik televizních kanálů věnovaných jen fotbalu. Mimochodem, návštěvu některého z mnoha buenosaireských stadionů a popřípadě i zhlédnutí některého ze zápasů federální ligy rozhodně doporučujeme. Zápasy se hrají vždy v sobotu a neděli po téměř celý rok. Lístky sice nejsou nejlevnější, ale jde o zážitek na celý život. A pokud se nedostanete na zápas živě, ale alespoň si ho pusťte v televizi.
Pojem času v Argentině
Půjdete-li kamkoliv nakupovat, menší krámky v severní polovině země nekompromisně dodržují siestu, tzn., že v nich od 12. do 15. hodin nekoupíte nic. Výhodou ale je, že většina obchodů je pak otevřená dlouho do noci. Velké supermarkety (hojně zde narazíte na francouzský Carrefour) jsou běžně otevřeny i přes siestu.
Domluvíte-li si s nějakým Argentincem přátelskou schůzku nebo jdete-li na nějaké neformální setkání, mějte na paměti, že známý dorazí o hodinu až hodinu a půl později, což je nepsaným pravidlem.