Waterloo

Město známé bitvou u Waterloo, která se odehrála v roce 1815 mezi Francií, v jejímž čele stál Napoleon Bonaparte, a vojsky VII. koalice evropských panovníků. Francie zde tehdy byla drtivě poražena.

Waterloo se nachází jen chvilku cesty jižně od Bruselu a pro mnohé je toto město důvodem, proč se Belgii rozhodnou navštívit. Ve Waterloo se nachází například Muzeum Wellington a spoustu atrakcí vážících se právě k oné bitvě u Waterloo. Nejznámější atrakcí je pravděpodobně Lví pahorek, který byl uměle vybudován, aby navždy připomínal tuto historickou událost. Na vrcholu se tyčí socha lva, k níž musíte vystoupat nespočet schodů a jež má symbolizovat především odvahu.

Do Waterloo se dostanete z Bruselu pomocí žlutých a červených autobusů společnosti TEC, které vás dovezou přímo do centra města. Zastávka, která se nachází přímo před Muzeem Wellington, se jmenuje „Waterloo Eglise“.

zobrazit více
Praktické informace do Belgie
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna