Doprava

Doprava do Běloruska

Letadlem

Nejrychlejší a nejbezpečnější způsobem dopravy do Běloruska je letecky. Běloruská vnitrostátní letecká linka Belavia má dobrý bezpečnostní rekord a moderní letadla. Belavia má pravidelné lety i z Prahy. Do Běloruska léta i česká společnost Czech Airlines, a dále například přímo z Prahy Turkish Airlines, LOT Polish Airlines a ruská společnost Aeroflot. Letenky do Běloruska jsou ale poměrně drahé. Výhodné je si letenku zarezervovat delší dobu předem.

Autobusem

Pomalejší, ale stále dobré a hlavně až 3x levnější řešení, jak se do Běloruska dopravit. Z České republiky jezdí některé společnosti do hlavního města Minsk pravidelně. Například společnosti Student Agency, Eurolines a Comvia Bus vás pohodlně dopraví i celkem pohodlně.

Cestovaní po Bělorusku

Vlakem

Cestování s tímto dopravním prostředkem vychází relativně levně a rychle. Také se dostanete do mnoha požadovaných destinací a budete mít možnost vidět záblesk běloruské přírody. Regionální vlaky jezdí hlavně během dne, kdežto dálkové především v noci. Vlakové jízdenky je nejlepší koupit několik dní předem.

Autobusem

Infrastruktura běloruských silnic je dobře rozvinutá již od dob po druhé světové válce. Autobusové jízdenky je možné zakoupit na autobusových nádražích, které jsou ve všech velkých městech. Platforem bývá víc, ale jsou dobře očíslovány, takže stačí jen zkontrolovat lístek, kde je napsáno i nástupiště. Ve větších městech je také možné cestovat tramvají nebo trolejbusem.

Autem

Auto si můžete půjčit v Minsku na letišti nebo jinde ve větších městech v půjčovnách nebo u menších firem. Benzín je poměrně levný, 1 litr vychází kolem 25,-Kč. Všechny čerpací stanice mají stejné ceny, takže není potřeba hledat tu levnější stanici v okolí.

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna