Aktuální počasí a kdy jet do Brazílie

Ačkoliv se Brazílie nachází z velké části v tropech, více než 60 % obyvatel žije v oblastech, kde nadmořská výška, mořské větry, nebo studené polární fronty zmírňují teplotu. Do Brazílie se můžete vydat kdykoliv v roce, jelikož teplota málokdy klesne pod 20°C. Výjimkou jsou pouze hory a jižní oblasti, kde průměrná teplota je v rozmezí mezi 17°C a 19°C a v zimě se občas teplota dostane i na nulu.

Nejteplejší částí Brazílie je severovýchod, kde teploty mohou dosáhnout až 40°C. Podél pobřeží Atlantiku se průměrné teploty pohybují od 23°C do 27°C. Směrem do vnitrozemí se teplota snižuje.

Nejvíce srážek je v období léta, z toho nejintenzivnější jsou v ústí řeky Amazonky a v oblastech Amazonie. Deště jsou občas tak silné, že přívaly vody a sesuvy půdy mohou ohrozit lidské životy. Zbytek země má mírnější srážky, které trvají od října do ledna. Zimy v Brazílii naopak bývají suché. 

Kdy jet do Brazílie

Hlavní sezónou je považovaná doba od prosince do dubna, kdy je v Brazílii léto. V dubnu a říjnu je počasí teplé a podél pobřeží navíc suché. Měsíce květen až září jsou mimosezonní. Na jihu Brazílie jsou teploty nízké, ačkoliv naopak měsíce červenec až září jsou ideální na návštěvu Amazonie.

Aktuální počasí v Brazílie

jankonasCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna