Počasí

Bulharsko leží v mírném podnebném pásu. Nachází se zde dvě klimatické zóny, jejichž předělem je Stará Planina. Stejně jako u nás se i v Bulharsku střídají čtyři roční období. Počasí na jaře je spíše kontinentální a velmi proměnlivé. Poskytuje ale důležité podmínky pro růst ovocných dřevin a jiných stromů, které se v Evropě pěstují již po staletí a jsou důležitou součástí bulharských příjmů. Na sever Bulharska, zejména podél řeky Dunaje, jsou léta velmi horká a suchá. Naopak jih Bulharska ovlivňují přicházející vzdušné proudy od Středozemního moře. Letní teploty dosahují v průměru od 28°C do 30° C, nicméně není výjimkou, když přesáhnou i hranici 35°C.

Podzimní období v Bulharsku je velmi příjemné. Teploty jsou zde mírné, lesy se rázem změní v pestrou paletu barev a pro milovníky přírody tak nastává hotový ráj. Deště jsou zde bohužel docela časté, prší více než na jaře. Za nejdeštivější měsíce se považují právě říjen, listopad, ale i květen. Na severu země jsou zimy chladnější, naopak v jižních částech státu jsou velmi mírné. Teploty jsou příjemné, pohybují se od 0°C do zhruba -7°C. Jen zřídkakdy se stane, že by ručička teploměru spadla na 20°C pod nulou.

Čtyři střídající se roční období dělají Bulharsko místem, které je vhodné k celoročnímu vyžití. Léta jsou horká a dlouhá, jsou tak považována za hlavní turistickou sezónu a to především pro milovníky moře. Podzim je také velmi oblíbený, hlavně pro svou úchvatnou přírodu. Návštěvníci jistě ocení, že na podzim už se zde nenachází tolik lidí jako v hlavní sezóně. V zimě Bulharsko nabízí skvělé lyžařské možnosti a na jaře můžete obdivovat probouzející se přírodu.

Aktuální počasí v Sofii

8°C

Jasno

Pocitová teplota: 7°C

P-st srážek: 0%

detailní počasí

Aktuální počasí ve Varně

7°C

Jasno

Pocitová teplota: 5°C

P-st srážek: 4%

detailní počasí

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27751 pírek.

1 pírko = 1 koruna