Cestování a cesta do Bulharska

Do Bulharska se dá dopravit hned několika způsoby. Letadlem, autem či autobusem.

Letecky do Bulharska

Nejrychlejší a nejpohodlnější možnost je samozřejmě cesta letadlem. Ceny letenek nejsou vysoké, a když je koupíte v předstihu, je možné se dopravit za velmi nízké ceny. V sezóně zhruba od června do srpna stojí zpáteční letenka u nízkonákladových společností v průměru 7000 Kč. Letadla létají především na letiště do Burgasu, Sofie a do Varny. Z letiště se turisté dopravují taxíky. Je lépe si taxi zajistit předem, neboť ceny se markantně liší. Dopravit se například z Burgasu do Tsareva vás může vyjít na 45 leva, ale při špatném výběru se lehce dostanete i na účet o hodnotě 100 leva.

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Cesta autobusem do Bulharska

Druhou možností je cesta autobusem, která trvá v průměru jeden celý den. Je tedy třeba zvážit, zda chcete dva dny z dovolené obětovat dopravování. Ceny jsou velmi příjemné, koncem října se dopravíte z Prahy do Burgasu přibližně za 1900 Kč, v sezóně se ceny pochopitelně zvedají.

Cesta autem do Bulharska

Cestu do Bulharska můžete podniknout i autem. Tuto možnost mnoho lidí nedoporučuje. Draze vás vyjde nejen benzín, ale i pokuty, které jsou často vymyšlené, a je známo, že policisté na cestě do Bulharska si schválně vybírají zahraniční turisty. Poplatky musíte zaplatit i za dálnice, mosty a jiné zpoplatněné komunikace. Zároveň i délka cesty se může protáhnout. Cizince naprosto běžně zdržují celní úředníci na hranicích jednotlivých států, a tak se může stát, že se vaše cesta protáhne třeba až na 28 hodin jen proto, že jste tři hodiny čekali na hranicích.

Pokud chcete cestovat autem pouze po Bulharsku a využít jeho benefity, auta si lze jednoduše pronajmout v každém větším městě nebo na letišti. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami v Bulharsku vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

Cestovní kanceláří do Bulharska

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena je v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do Bulharska.

katie_miaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna