Doprava

Do Bulharska se dá dopravit hned několika způsoby. Letadlem, autem či autobusem.

Nejrychlejší a nejpohodlnější možnost je samozřejmě cesta letadlem. Ceny letenek nejsou vysoké, a když je koupíte v předstihu, je možné se dopravit za velmi nízké ceny. V sezóně zhruba od června do srpna stojí zpáteční letenka u nízkonákladových společností v průměru 7000 Kč. Letadla létají především na letiště do Burgasu, Sofie a do Varny. Z letiště se turisté dopravují taxíky. Je lépe si taxi zajistit předem, neboť ceny se markantně liší. Dopravit se například z Burgasu do Tsareva vás může vyjít na 45 leva, ale při špatném výběru se lehce dostanete i na účet o hodnotě 100 leva.

Druhou možností je cesta autobusem, která trvá v průměru jeden celý den. Je tedy třeba zvážit, zda chcete dva dny z dovolené obětovat dopravování. Ceny jsou velmi příjemné, koncem října se dopravíte z Prahy do Burgasu přibližně za 1900 Kč, v sezóně se ceny pochopitelně zvedají.

Cestu do Bulharska můžete podniknout i autem. Tuto možnost mnoho lidí nedoporučuje. Draze vás vyjde nejen benzín, ale i pokuty, které jsou často vymyšlené, a je známo, že policisté na cestě do Bulharska si schválně vybírají zahraniční turisty. Poplatky musíte zaplatit i za dálnice, mosty a jiné zpoplatněné komunikace. Zároveň i délka cesty se může protáhnout. Cizince naprosto běžně zdržují celní úředníci na hranicích jednotlivých států, a tak se může stát, že se vaše cesta protáhne třeba až na 28 hodin jen proto, že jste tři hodiny čekali na hranicích.

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27751 pírek.

1 pírko = 1 koruna