Měna a ceny v Bulharsku

Měna: Bulharský lev (Лв) a aktuální kurz: 1 BGN = 1 CZK

Náklady a ceny v Bulharsku

Ceny v Bulharsku jsou srovnatelné s našimi, můžeme říct, že jsou i o něco nižší. Levně se rozhodně najíte v restauraci. Za celé jídlo necháte v průměru okolo 10 leva na osobu. Draze nevyjde ani nákup suvenýrů, náramky z mušlí se prodávají za jedno až tři leva, košíky plné mušlí zhruba za tři leva. Překvapit vás mohou ceny jídel v supermarketech. Kilo citrónů vyjde na šest leva, kilo broskví asi dvě leva. Jednou z nejdražších položek jsou sýry. Kostka 400g sýra stojí okolo šesti leva. Nutno říct, že ceny stoupají nahoru v turistické sezóně, a tak kdybyste jeli do Bulharska například na podzim, uvidíte, že ceny rapidně klesají.

Platba kartou a bankomaty

Pokud chcete platit co nejmenší směnné poplatky, doporučujeme si zařídit kartu Revolut. . Po vytvoření účtu obdržení platební karty, kterou můžete ihned využívat s nulovými poplatky a nižšími kurzy než nabízí banky nebo směnárny. Zdarma je i výběr z bankomatů všude po světě do 200 EUR měsíčně. V případě odcizení lze kartu okamžitě zmrazit přes telefon. Jedná se o revoluční projekt, který získává čím dál větší oblibu u nás a ve světě.

Spropitné a smlouvání

V restauracích je slušností nechávat spropitné. Na jeho výši nezáleží, neboť příjmy Bulharů jsou tak nízké, že jsou vděční za každou stotinku. A tak když při účtu 10,50 necháte v restauraci 11 leva, budou za to vděční a obdaří vás milým úsměvem.

katie_miaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna