Jídlo a pití v Irsku

Irská kuchyně a speciality

Irskou kuchyni můžeme jednoduše popsat jako vydatnou. Téměř všechna tradiční jídla zahrnují maso (zejména jehněčí a vepřové) dále pak brambory a zelí. Dochucuje se výhradně solí a pepřem. Mezi klasické irské pokrmy patří Boxty, což jsou bramboráčky, Champ – šťouchané brambory s jarní cibulkou, Seafood Pie – tradiční pokrm z ryb podávaný s bramborovou kaší a sýrem. Oblíbený je také guláš z brambor, vepřové klobásy a slaniny. Irskou snídaní tvoří slanina, vejce, párky nebo jelito.

Tradiční a populární pití

Irsko je domovem některých z největších světových whisky, které mají bohatou tradici stovky, ne-li tisíce let. Několik populárních značek je dnes exportováno po celém světě. Další s nejslavnějším vývozů Irska je Stout, tmavé, suché pivo. Všechny hospody a noční kluby musí podle zákona zavřít do určité doby v závislosti na místě a dni. Pokud už nějakou hospůdku navštívíte, připravte si dost peněz, některá piva tu stojí 3,60€ za půllitr, v Dublinu až 7,50€.

Tradice čaje

Velmi oblíbený je také čaj. Irové vypíjí na osobu více čaje než kdekoliv jinde. Také proto se Irsko hemží úhlednými čajovnami a kavárnami. Čaj se většinou zalévá mlékem.

Liliana Cestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 99442 pírek.

1 pírko = 1 koruna