Cestování a doprava v Irsku

Letecky do Irska

Irská republika má 3 hlavní mezinárodní letiště. Dublin (DUB), Cork (ORK) a Shannon (SNN). Dále má 7 menších regionálních letišť, z nichž všechny létají do Dublinu, ale jen málo, které létají i do zbytku Evropy. 

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Trajektem do Irska

Užitečné webové stránky pro cestování trajektem jsou www.ferrybooker.com. Stránky zahrnují veškeré mořské trasy a další operátory do Irska. Trajekt je možný kombinovat s vlakem či autobusem. Ceny jsou díky konkurenci nízkonákladových leteckých společností menší a nijak moc se nemění. Další odkaz, který se bude jistě hodit je www.getthere.ie.

Cestovní kanceláří do Irska

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena je v takovém případě občas levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do Irska.

Doprava v Irsku

Cestování autem v Irsku

Půjčení auta je asi nejlepší varianta pro prozkoumání Irska, ale na druhou stranu je to varianta nejdražší a to zejména pro mladší návštěvníky do 21 let, kvůli drahému pojištění.

Mějte na paměti, že při průjezdu venkovských oblastí je mnoho silnic úzkých. A díky silnému větru bude vaše pravděpodobná průměrná rychlost 40km / hod.

Půjčení auta v Irsku

Auta jsou k zapůjčení na irských letištích a ve velkých městských oblastech. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami v Irsku vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

Cestování vlakem v Irsku

Všechny vlakové služby v Irsku provozuje společnost Irish Rail (Iarnród Éireann v irském jazyce).

Vzhledem k nízké hustotě obyvatelstva je železniční síť méně rozsáhlá a frekvence služby je nižší než ve většině ostatních evropských zemích. Avšak cestování vlakem je pohodlný způsob, jak vidět Irsko. Trasa mezi Dublibem a Corkem a Dublinem a Tralee je rychlejší než cesta autobusem. Navíc některé cesty vám nabízejí obdivuhodný pohled na irskou krajinu.

Cestování autobusem v Irsku

Autobusová síť je mnohem rozsáhlejší než ta železniční. Autobusy jsou často také podstatně levnější. Na hlavních trasách jezdí autobusy často, ale na některých místech může jet spoj pouze jednou denně, dokonce i za týden. Proto je při cestování po Irsku velmi důležité plánování.

Služby provozují různé autobusové dopravy, z nichž největší je Bus Eireann. Podrobnosti o všech autobusových společnostech jsou k dispozici na webových stránkách National Journey Planner.

Liliana Cestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 99442 pírek.

1 pírko = 1 koruna