Doprava

Doprava do Irska

Letadlem

Irská republika má 3 hlavní mezinárodní letiště. Dublin (DUB), Cork (ORK) a Shannon (SNN). Dále má 7 menších regionálních letišť, z nichž všechny létají do Dublinu, ale jen málo, které létají i do zbytku Evropy. 

Trajektem

Užitečné webové stránky pro cestování trajektem jsou www.ferrybooker.com. Stránky zahrnují veškeré mořské trasy a další operátory do Irska. Trajekt je možný kombinovat s vlakem či autobusem. Ceny jsou díky konkurenci nízkonákladových leteckých společností menší a nijak moc se nemění. Další odkaz, který se bude jistě hodit je www.getthere.ie.

Cestovaní po Irsku

Autem

Půjčení auta je asi nejlepší varianta pro prozkoumání Irska, ale na druhou stranu je to varianta nejdražší a to zejména pro mladší návštěvníky do 21 let, kvůli drahému pojištění.

Mějte na paměti, že při průjezdu venkovských oblastí je mnoho silnic úzkých. A díky silnému větru bude vaše pravděpodobná průměrná rychlost 40km / hod. Auta jsou k zapůjčení na irských letištích a ve velkých městských oblastech.

Vlakem

Všechny vlakové služby v Irsku provozuje společnost Irish Rail (Iarnród Éireann v irském jazyce).

Vzhledem k nízké hustotě obyvatelstva je železniční síť méně rozsáhlá a frekvence služby je nižší než ve většině ostatních evropských zemích. Avšak cestování vlakem je pohodlný způsob, jak vidět Irsko. Trasa mezi Dublibem a Corkem a Dublinem a Tralee je rychlejší než cesta autobusem. Navíc některé cesty vám nabízejí obdivuhodný pohled na irskou krajinu.

Autobusem

Autobusová síť je mnohem rozsáhlejší než ta železniční. Autobusy jsou často také podstatně levnější. Na hlavních trasách jezdí autobusy často, ale na některých místech může jet spoj pouze jednou denně, dokonce i za týden. Proto je při cestování po Irsku velmi důležité plánování.

Služby provozují různé autobusové dopravy, z nichž největší je Bus Eireann. Podrobnosti o všech autobusových společnostech jsou k dispozici na webových stránkách National Journey Planner.

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna