Zdraví a bezpečí v Irsku

Bezpečnost v Irsku

Kriminalita je relativně nízká, ale v nočních hodinách mohou být ulice ve větších městech nebezpečné, jako kdekoliv jinde.

Co se týče silničního provozu, tak Irsko má pověst jedné z nejbezpečnějších silnic v Evropě. Nicméně, většina silnic v zemi je úzkých a klikatých, proto je třeba při jízdě zvýšit opatrnost.

Cestovní pojištění a zdravotní péče

Před cestou je důležité pojištění veškerých léčebných výloh. Irsko je součástí Evropské unie a proto můžete využít v případě ošetření evropský průkaz zdravotního pojištění. Průkaz ovšem nelze využít ve všech zdravotních zařízení a nepokrývá veškeré možné náklady, proto doporučujeme cestujícím, aby si při cestování do Irska sjednali alespoň základní cestovní pojištění. Po porovnání všech nabídek doporučujeme využít web porovnej24. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění, kde se dozvíte i o limitech evropského zdravotního průkazu.

Kontakty na tísňové linky v Irsku

Pokud potřebujete policii, ambulanci, požární nebo horské služby vytočte číslo 999 nebo 112 jako číslo tísňového volání.

Liliana Cestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 99442 pírek.

1 pírko = 1 koruna