Irsko

Malá země s velkou pověstí a ještě větší porcí přírodních krás a historických památek. Fascinující historii dokazuje nespočet středověkých zámků a hradů na malebných kopcích, útesech či v údolích. Irsko je známé svojí neustále měnící se scenérií.

Turisté navštěvují Irsko hlavně kvůli romantickým předsudkům zdejší krajiny splňující nadmíru jejich očekávání. Neobvyklé geologické bohatství a oteplování vlivem Atlantiku vytvářejí na tomto malém ostrově úžasnou rozmanitost terénu. Oblíbené je západní pobřeží Connemara, kde můžete chodit z pláže rovnou do hor. Spolu s pomalým charakterem vesnického života, vám toto malebné místo poskytne poklidné cestování, zejména pěšky a na kole. 

Milovníci aktivní dovolené nebudou vědět, kam dřív. V Irsku je mnoho oblastí, které můžete projet na kole, a tak sami prozkoumat zdejší obdivuhodnou přírodu. Vydat se pěšky na túry do hor, či jen na romantické procházky do parků a údolí. Noci můžete trávit ve starobylých hradech či lázeňských hotelech. Dále si můžete vychutnat jemnou irskou kuchyni a nezapomeňte na známou zdejší specialitu „fish and chips“, která je podávána v papírovém sáčku.

Pokud se rozhodnete právě pro návštěvu Irska, nesmíte opomenout ochutnat výbornou a jemnou světoznámou whisky. Například v Dublinu se nachází původní palírna Jameson a ve městě Tullamore zase muzeum whisky nesoucí stejné jméno.

Množství památek, malých vesniček, okouzlujících hospod, restaurací a obchodů je ohromující. Stejně tak i pohostinnost místních obyvatel - takže máte pocit, že vám nic nechybí. 

zobrazit více

Výběr nejlepších měst pro surfování

Praktické informace do Irsko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna