Zdraví a bezpečí na Islandu

Cestovní pojištění a zdravotní péče

Stejně jako do ostatních zemí je i před cestou na Island důležité uzavřít cestovní pojištění pro případ nutnosti využití zdravotní péče stejně jako pro případnou ztrátu zavazadel. Systém zdravotní péče na Islandu je, jak můžete čekat, na skvělé úrovni a většinou také dobře dostupný v každém městě. Anglicky mluvící personál je samozřejmostí stejně jako lékárna, která bývá ve větších městech otevřena i v nočních hodinách. Aby vás v případě nutnosti ošetřili bezplatně, postačí vám prokázat se platným průkazem pojišťovny a pasem.

Cestovní pojištění

Island je součástí Evropského hospodářského prostoru a proto můžete využít v případě ošetření evropský průkaz zdravotního pojištění. Průkaz ovšem nelze využít ve všech zdravotních zařízení a nepokrývá veškeré možné náklady, proto doporučujeme cestujícím, aby si při cestování na Island sjednali alespoň základní cestovní pojištění. Po porovnání nabídek doporučujeme využít web porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění, kde se dozvíte i o limitech evropského zdravotního průkazu.

Zdravotní rizika

Island je zemí volné krajiny, nezapomínejte tak na základní potřeby první pomoci, které byste s sebou měli vozit na každý delší výlet.
Vzhledem k místnímu klimatu může být největším rizikem prochladnutí či nepříjemnosti způsobené studeným suchým vzduchem. Nepodceňte proto výbavu a noste s sebou teplé oblečení, pleťový krém a balzám na rty.

Bezpečnost na Islandu

Co se týče rizik v ostatních oblastech, Island je velmi klidnou a bezpečnou zemí, kde nepříjemnosti nehrozí vám ani dětem. K obecným doporučením však patří například obezřetnost při stopování či při nočním pohybu po temnějších ulicích Reykjavíku. Pokud byste se přeci jen setkali například s kapsářem, jednání s místní policií se nemusíte obávat. Stejně jako ostatní občané bývají i strážníci velmi ochotní a běžně znalí angličtiny.

káťaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 99442 pírek.

1 pírko = 1 koruna