Cestování a doprava na Islandu

Letecky na Island

Do Reykjavíku létají pravidelné linky z celé Evropy, od června do srpna je cena letenek nejvyšší.

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Trajektem na Island

Chcete-li si dopřát luxusnější zážitek, můžete se na Island dostat výletní plavbou obrovským trajektem Norröna.

Cestovní kanceláří na Island

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena může v takovém případě občas vyjít levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů na Island.

Doprava na Islandu

Island je poměrně malý, a proto je možné jej procestovat celý. Do většiny míst se dostanete například z Reykjavíku autobusem či letadlem. V zimních měsících je však autobusová doprava značně omezena a po zemi se nejsnáze dopravíte letadlem či pronajatým vozem. Vzhledem k charakteru krajiny si zde na své v létě přijdou také vášniví cyklisté. Jediná větší silnice - Ringroad je velmi dobře sjízdná, u menších cest počítejte s horším terénem.

Půjčení auta na Islandu

Pokud chcete cestovat autem pouze po Islandu a využít jeho benefity, auta si lze jednoduše pronajmout v každém větším městě nebo na letišti. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami na Islandu vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

káťaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna