Burabaj

Po celém Kazachstánu známé rekreační a výletní místo na severu země.  Středisko má jako většina kazašských obcí dva názvy - ruský Borovoje a kazašský Burabaj. Borovoje, jak již název napovídá, leží uprostřed rozlehlých borových lesů a v letních měsících sem proudí velké množství rekreantů nejen z Kazachstánu, ale i z okolních zemí.

Oblast se vyznačuje specifickým mikroklimatem prospěšným pro dýchací cesty. Navíc je to místo pro Kazachy i historicky významné. Obec leží na jezeře Borvoje a kromě několika kilometrů pláží nabízí rekreantům mnoho další zábavy - vyjížďky lodí, vodní sporty, možnosti pěší turistiky, lezení po okolních neobvyklých skalách a další adrenalínové aktivity, či exkurze do kazašské historie. Město samo má velmi dobré zázemí pro rodinnou rekreaci, je tu zoo, muzea, mnoho dětských hřišť a půjčoven lodček a dalšího sportovního vybavení. A také je tu několik kilometrů dlouhý vycházkový chodník podél jezera Borovoje. V okolí je ještě několik dalších jezer a skalních útvarů. Skály zde jsou neobvyklé, jakoby byly na sobě naskládány kammené pláty. Některé skály mají tvary zvířat či lidí a tak není divu, že se k místu váže mnoho pověstí.

Borovoje je v Kazachstánu asi nejlepším místem pro rodinnou dovolenou. Několik dní tu mohou strávit i milovníci vodních sportů či skálolezení. Pro ty, co se chtějí jen pokochat místní přírodou a jsou ochotni si přivstat, může být Borovoje pěkným jednodenním výletem z Astany. Sezóna tu trvá od června do konce srpna, září je již poměrně chladné, ale stále vhodné pro ty, co se koupat nechtějí a dávají přednost sportu, turistice a poznání.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce