Riga

Historické centrum Rigy se pyšní mnoha sakrálními památkami a secesními stavbami a je pro svou architektonickou rozmanitost zapsáno na seznamu UNESCO.

Hlavní město Lotyšska bylo založeno na konci 12. století jako hanzovní město s významným přístavem. I dnes je centrem dopravy, obchodu, vzdělání a kultury.

V Rize je stále patrný historický vliv Ruska, který se podepsal především na architektuře. Na dómském náměstí také můžete navštívit typickou sovětskou hospodu s oprýskanými stěnami a levnou vodkou. Svou nezávislost si přesto hrdě připomínají pomníkem svobody.

V posledních letech Riga láká k návštěvě stále více turistů a město se tak může rozvíjet a nabízet stále více možností trávení volného času. Kromě návštěvy historických památek si nenechte ujít kulturní události města, za zmínku stojí především varhanní koncerty na jedněch z největších a nejstarších varhan světa v rižské katedrále, dále pak mnohé divadelní a hudební festivaly a výstavy.

ChalottCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Riga

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce