Zdraví a bezpečí v Lucembursku

Zdravotní péče a cestovní pojištění

Při vstupu na území Lucemburska nejsou vyžadována žádná speciální očkování, doporučuje se tetanus a žloutenka B. Jako při pobytu i jinde v zahraničí je vhodné si před cestou pořídit cestovní pojištění pro případ, že byste potřebovali lékařské ošetření.

Cestovní pojištění

Lucembursko je součástí Evropské unie a proto můžete využít v případě ošetření evropský průkaz zdravotního pojištění. Průkaz ovšem nelze využít ve všech zdravotních zařízení a nepokrývá veškeré možné náklady, proto doporučujeme cestujícím, aby si při cestování do Lucemburska sjednali alespoň základní cestovní pojištění.

Po porovnání nabídek doporučujeme využít stránky porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění, kde se dozvíte i o limitech evropského zdravotního průkazu.

Kriminalita a bezpečnost v Lucembursku

Lucembursko je považováno za velmi bezpečnou zemi, kde je potřeba si dávat pozor jen na kapesní zloděje a také hrozí vykradení aut, pokud necháte za sklem věci lákající zloděje.

Kontakty na tísňové linky

Pokud budete potřebovat kontaktovat policii, vytočte číslo 113, pro rychlou záchrannou službu a hasiče platí mezinárodní číslo 112.

teeCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna