Cestování a doprava v Lucembursku

Letecky do Lucemburska

Dáváte-li přednost letadlu, tak do hlavního města Lucemburska – Lucemburku – létají letadla z Vídně, let trvá zhruba tři a půl hodiny a zpáteční letenka vás vyjde na cenu od 5 000 korun.

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Cesta autobusem a vlakem

Do Lucemburku jezdí také dálkové autobusy, cesta do Lucemburku trvá zhruba devět hodin a jednosměrná jízdenka vás vyjde zhruba na dva tisíce korun. Jezdí tam třeba autobusy Studentagency.

Přímé vlakové spojení do Lucemburska neexistuje. Lze sem přijet přes Norimberk, Frankfurt nad Mohanem.

Cesta autem do Lucemburska

Další možností, jak cestovat do Lucemburska, je vyrazit vlastním autem. Výhodou je to, že v Lucembursku se neplatí poplatky za použití dálnice. Cestovat budete zřejmě přes Plzeň, Rozvadov, Frankfurt nad Mohanem. Cesta bude trvat zhruba osm hodin.

Cestovní kanceláří do Lucemburska

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se často o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena může být v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do Lucemburska.

Doprava v Lucembursku

Půjčení a cestování autem v Lucembursku

Dobrý nápad je cestovat po Lucembursku autem, zdejší silnice jsou kvalitní. Pokud nedisponujete autem, a přesto chcete být časově nezávislí a cestovat autem, lze si ho půjčit. Obvykle vám musí být alespoň 21 let, někde požadují i věk vyšší, řidičské oprávnění musíte mít alespoň rok a mít dostatek financí. Vhodné je si rezervovat auto již před odjezdem z domova.

Auta si lze jednoduše pronajmout v každém větším městě nebo na letišti. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami v Lucembursku vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

Cestování vlakem a autobusem

Další vhodný způsob pro přesun po Lucembursku představují vlaky, které jsou spolehlivé, mnohdy jezdí na čas, hlavní trať vede ze severu na jih. Vlaková síť není sice příliš hustá, přesto je vhodně doplněna autobusy. Autobusové linky vytváří hustou síť pokrývající většinu míst v zemi.

Cestování na kole po Lucembursku

Protože Lucembursko je velmi vhodná země pro cyklistiku, naleznete tu mnoho půjčoven kol, kde vám zapůjčí vše potřebné, a vy můžete brázdit tuto zemi v sedle kola.

teeCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna