Doprava

Doprava do Lucemburska

Dáváte-li přednost letadlu, tak do hlavního města Lucemburska – Lucemburku – létají letadla z Vídně, let trvá zhruba tři a půl hodiny a zpáteční letenka vás vyjde na cenu od 5 000 korun.

Do Lucemburku jezdí také dálkové autobusy, cesta do Lucemburku trvá zhruba devět hodin a jednosměrná jízdenka vás vyjde zhruba na dva tisíce korun. Jezdí tam třeba autobusy Studentagency.

Další možností, jak cestovat do Lucemburska, je vyrazit vlastním autem. Výhodou je to, že v Lucembursku se neplatí poplatky za použití dálnice. Cestovat budete zřejmě přes Plzeň, Rozvadov, Frankfurt nad Mohanem. Cesta bude trvat zhruba osm hodin.

Přímé vlakové spojení do Lucemburska neexistuje. Lze sem přijet přes Norimberk, Frankfurt nad Mohanem.

Cestovaní po Lucembursku

Dobrý nápad je cestovat po Lucembursku autem, zdejší silnice jsou kvalitní. Pokud nedisponujete autem, a přesto chcete být časově nezávislí a cestovat autem, lze si ho půjčit. Obvykle vám musí být alespoň 21 let, někde požadují i věk vyšší, řidičské oprávnění musíte mít alespoň rok a mít dostatek financí. Vhodné je si rezervovat auto již před odjezdem z domova.

Další vhodný způsob pro přesun po Lucembursku představují vlaky, které jsou spolehlivé, mnohdy jezdí na čas, hlavní trať vede ze severu na jih. Vlaková síť není sice příliš hustá, přesto je vhodně doplněna autobusy. Autobusové linky vytváří hustou síť pokrývající většinu míst v zemi.

Protože Lucembursko je velmi vhodná země pro cyklistiku, naleznete tu mnoho půjčoven kol, kde vám zapůjčí vše potřebné, a vy můžete brázdit tuto zemi v sedle kola.

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna