Přidat nové místo Budapešť
Cestovní průvodci

V samém srdci rušného Budínského náměstí Szentháromság tér stojí romantická stavba kostela ze 13. století. Bílé vysoké zdi, na nichž je posazena překrásná pestrobarevná střecha, která vám jednoznačně zvedne náladu. Před kostelem je na svém koni majestátně usazen král Štěpán, jemuž se připisuje založení země a konverze občanů ke křesťanství.

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Nejnovější recenze

Recenzováno: 03.03.2019

Jedna z nejhezčích památek v Budapešti, kterou rozhodně spojte s návštěvou Rybářské bašty. Ale pozor, ačkoliv návštěva Bašty je záležitost poměrně rychlá na kostel si vyhraďte času více, protože zevnitř je úžasný a pár minut Vám rozhodně stačit nebude. Také není úplně tak jednoduché se dostat dovnitř, protože se zde hojně konají svatby a další podobné události, a proto pokud přijdete odpoledne vstupné může být už vyprodané. Ale i tak se vyplatí vystát si, v létě poměrně dlouhé, fronty a do tohoto kostela se podívat. TIP závěrem, kasa pro Baštu i kostel je společná, takže si zakupte vstupenky najednou ať nemusíte později frontu stát znovu :) 

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!