Markétin ostrov

2 recenze

Ostrov své jméno nese po uherské princezně sv. Markétě, která žila v klášteře situovaném na ostrově. V současné době je ostrov centrem odpočinku od ruchu velkoměsta, nachází se tu koupaliště či fotbalový stadion. Na dálku měří přes dva kilometry. Nachází se tu také růžová zahrada, kde můžete relaxovat, stejně tak si můžete lehnout do trávy mezi stromy. Kolem ostrova vede běžecký pruh.

Nachází se tu i minizoo s ohroženými zvířaty – čápy, dravci, ale mají tu i poníky. Kousek od růžové zahrady se nachází zbytky františkánského a dominikánského kláštera. K odpočinku vyzývá také malá japonská zahrada. Na ostrově se nalézá i hotel s lázněmi.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 16.12.2017

I pro ty, co nechtějí běhat, ale jen si odpočinout v trochu zeleni, je Markétin ostrov ideálním místem. Můžete si zahrát i třeba frisbee na zdejších trávnících či se jen tak rozvalit a pozorovat nebe. Je tu mnoho pěkných klidných zákoutí (růžová zahrada, japonská zahrada, zbytky kláštera), kde se dá příjemně odpočinout nebo můžete koukat na hladinu Dunaje a pozorovat rucha na protější straně břehu.

Recenzováno: 31.10.2017

Pokud máte rádi běh, určitě se sem zajděte zaběhnout. Běžecká trať je velmi kvalitní a poskytuje pohodlné běhání, ať už trénujete na maratón či chcete porazit Bolta. Navíc tu běhá spoustu dalších lidí, takže to vás namotivuje k lepším výkonům. Tramvaj zastavuje přímo na mostě u cesty na ostrov, takže se sem snadno dostanete.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi