Náměstí hrdinů

2 recenze

Rozlehlému náměstí dominuje památník Milénia. Náměstí pochází z roku 1926. Na sloupu je socha archanděla Gabriela a na podstavci dole 7 maďarských knížat včetně Arpáda. Za pomníkem jsou dva půlkruhy, na kterých naleznete sedm významných osob maďarských dějin. Z jedné strany náměstí stojí Muzeum krásných umění, na druhé straně Hala umění.

Náměstí je součástí dědictví UNESCO, proto je památník v obležení turistů.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 03.03.2019

Náměstí na fotce působí opravdu nádherně, v reálu mi zas tak překrásné a dech beroucí nepřišlo. Neříkám, že by bylo nezajímavé, ale za normálního dne v obležení turistů nešlo o nic, kde by člověk trávil dlouhý čas kocháním se tou krásou. TIP na závěr, večer je určitě hezčí než za dne a také je zde o trochu (opravdu jen o trochu) méně turistů. 

Recenzováno: 16.12.2017

Opravdu monumentální náměstí s pěknými půlkruhy se sochami. Jen je třeba si vybrat období, kdy náměstí nebude přeplněné lidmi a u soch a kolem pomníku se nebudou tísnit davy turistů, kteří vám polezou do všech fotografických záběrů... Nebo naopak máte-li rádi ruch, můžete tu zažít různá shromáždění a davy turistů, trochu jak náš Václavák.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi