Bazilika sv. Štěpána

2 recenze

Bazilika zasvěcená sv. Štěpánovi, který kdysi sjednotil maďarské kmeny, díky čemuž je považován za zakladatele maďarského státu, je jednou z nejvýznamnějších sakrálních památek v Budapešti. Spolu s parlamentem je také nejvyšší budovou.

Do kostela se vejde až 8 500 lidí. Právě zde je uložena asi nejsvětější relikvie celého Maďarska -  pravá paže sv. Štěpána, tedy alespoň je považována za jeho ruku.

Vynechat byste neměli ani návštěvu 96 metrů vysoké věže, odkud se naskýtá pěkný výhled na Budský pahorek s Matyášovým chrámem, vrch Gellért či na Rybářskou baštu. Do věže nemusíte pouze po svých, lze se nechat vyvézt i výtahem.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 03.03.2019

Souhlasím s Tee, že bazilika je o něco skromnější, ale i tak zajímavá - když jsme jí navštívili konala se zde jedna z největších mší (20.8. - mše na Svatého Štěpána) a to celému prostoru možná ještě přidalo na zajímavosti. Určitě navštivte věž, ze které je krásný výhled na Budapešť a velice rušné centrum města. Naopak pokladnice asi ani za vidění nestojí a pro mě osobně šlo o zklamání - k vidění zde totiž vlastně není vůbec nic zajímavého :(  

Recenzováno: 16.12.2017

Bazilika sice zajímavá, ale už není tak pěkná jako kostel na protějším břehu sv. Matyáše, prostě taková trochu skromnější. Výhled z věže je pěkný, ale v podstatě vidíte především domy okolo a okolní centrum. Ani pohled na hradní vrch nebyl tak pěkný, jak jsem čekala. Rozhodně pohledy z hradního vrchu sem na Pešť jsou mnohem hezčí než obráceně - tedy třeba z této věže na hradní vrch.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi