Parlament Országház

3 recenze

Jeden z nejstarších a nejznámějších symbolů Maďarska, působivá stavba na břehu Dunaje, sídlo vlády země a symbol demokracie. Na bohatě zdobené zdi, na nichž je posazená novorenezanční kopule sahající do výšky 96 metrů, je nejkrásnější pohled v noci, kdy se ze všech stran nasvícené odrážejí na hladině řeky.

Oslnivé interiéry pokryté zlatem jsou z velké části přístupné i návštěvníkům, stejně jako sezónní výstavy v návštěvnickém centru. Zde můžete shlédnout například díla vybraných současných maďarských fotografů.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 22.07.2021

Krásná stavba, která vás už zdálky zaujme na první pohled. Z důvodu málo turistů jsme využili prohlídku, která trvá ideálních 45 minut. Nejedná se o dech beroucí zážitek, pokud ovšem máte čas, uvidíte korunovační klenoty, zdobené místnosti a dozvíte se něco málo o historii země. Prohlídky jsou v několika jazycích včetně slovenštiny. Češtinu jsem ovšem neviděl, ale jelikož je náš jazyk podobný se slovenštinou, tak věřím, že hodně lidí nebude mít problém s překladem.

Recenzováno: 03.03.2019

Parlament inspirován Buckinghamským palácem v Anglii je opravdu nádherný architektonický skvost, při jeho návštěvě se určitě nezapomeňte projít i po přiléhajícím nábřeží (nejen, že si celý parlament lépe prohlédnete), ale také protože opravdu jen kousíček od budovy parlamentu se nachází památník židovským obětem, které byly za druhé světové války zastřeleny na břehu Dunaje (pro lepší vyhledání stačí dát do google: Shoes on the Danube Bank). TIP na závěr: v určitou hodinu se před parlamentem mění vojenská stráž a také je zde vyvěšena nebo naopak sundána státní vlajka což je věc, která stojí za vidění. 

Recenzováno: 16.12.2017

Překrásná monumentální budova,  kteá opravdu musí zapůsobit. Pokud jste tu ve správné období a kvetou květiny v záhonech před parlamentem, pohled je ještě hezčí. Rozhodně si nenechte ujít pohled na parlament za tmy z druhé strany Dunaje, opravdu to stojí za to.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi