Rybářská bašta

5 recenze

Půvabná stavba na Budské části města nabízí překrásný výhled na město. Budova byla postavena na přelomu 19. a 20. století. Rybářská se jí říká proto, že se tu prodávaly čerstvé ryby. Byla postavena jako jeden ze symbolů k tisíciletému výročí založení uherského státu, kdy sedm věžiček má symbolizovat sedm kmenových vůdců, kteří se tu v 1. tisíciletí usadili.

Nedaleko ní stojí jedna z největších dominant města – Matyášův chrám.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 22.07.2021

Překrásný výhled na rovinatou část města Pešť společně s úchvatným parlamentem a bazilikou sv. Štěpána. Obě stavby jsou stejné vysoké a reprezentují rovnost mezi maďarskou vládou a církví. Žádné budovy v okolí proto nesmí být vyšší.

V době návštěvy byl výhled zdarma a potkali jsme zde pouze pár lidi. Místo ideální na rande nebo romantickou procházku. Za mě jedno z nejhezčích míst v Budapešti. 

Recenzováno: 03.03.2019

Nádherná stavba, které trochu z té kouzelnosti ubírá vstupné na opravdu malý vyhlídkový prostor. Stavba z druhého břehu řeky vypadá naprosto krásně, ale jako místo vyhlídky na město s parlamentem, jdou zvolit i jiná místa a navíc zdarma. I když jsme toto místo navštívili v létě zas tak moc turistů zde nebylo (přitom byl krásný teplý den) a tak jedinou nevýhodu bych opravdu viděl jen v tom vstupném, které může (vzhledem k frontám u kas) kdekoho odradit.  

Recenzováno: 03.04.2018

Za posledních pár let, co jsem v Budapešti nebyla, zde zavedli vstupné a to poměrně vysoké - ca. 140 Kč za dospělého a 90 Kč za studenta za to že se projdete po baště po trase ani ne 100 m dlouhé. Bašta má dvě patra, v dolním je restaurace, kam mohou pouze hosté, nikoliv zvědavci, na horním je placená vyhlídka. Zdarma, jak tomu bylo dříve, tu je již velmi omezený prostor a neustále obsazený turisty. Stejně pěkný pohled a s menší mačkanicí a zcela zdarma je třeba z vyhlídkové plošiny u horní stanice lanovky, nebo kousek vedle z plošiny před vstupem do Budínského hradu.

Recenzováno: 16.12.2017

Souhlas s komentářem níže. Rybářskou baštu byste rozhodně měli vidět, je opravdu krásná a pohledy odsud na protější břeh a třeba i parlament jsou opravdu luxusní. Jen je třeba si obrnit nervy proti hromadě turistů, kteří tu pořád proudí. Z mého pohledu půvabné historické prostředí bašty a přilehlého náměstíčka s chrámem sv. Matyáše hyzdí supermoderní hotel..

Recenzováno: 31.10.2017

Krutopřísná stavba s podobně krutopřísným pohledem na Pešť. Pokud máte štěstí a rozjasní se nebe, výhled je k nezaplacení. Budete si připadat jako král, který hledí dolů na své poddané. Samotná stavba má v sobě pohádkový nádech a i přes nával turistů a spoustu schodů (můžete jet i lanovkou) stojí za to se sem podívat.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi