Jazyk a kultura v Maroku

Pravidla oblékání

Maroko je jednou z islámských zemí, tudíž je třeba přizpůsobit se zdejším zvykům. Na určitých místech je třeba mít dlouhé rukávy a dlouhé kalhoty, tedy vyvarovat se oblečení odhalujícímu paže a nohy, jako jsou plavky, šortky, tílka či dokonce přilnavé oblečení, a to platí jak pro muže tak ženy. V turistických centrech si můžete naopak dovolit normální způsob oblékání.

Obchodování v Maroku

Obchodování lze v Maroku označit jako jistý způsob života zdejších. Zdejších Souks (neboli tradiční krytá tržiště) a jiné trhy v zemi, jsou největšími turistickými atrakcemi. Obrovské labyrinty obchůdků najdete ve starověkých městech jako jsou Marrákeši či Fés. Vyjednávání je normální součástí života maročanů. Na vyjednávání nikdy nespěchejte, a pokud se vám nakonec nebude cena i tak líbit, prostě odejděte.

Noční život v Maroku

Maroko nabízí k zábavě celou řadu nočních barů, diskoték či restaurací, často s živou hudbou či břišními tanci. V ulicích se často setkáte nejen s břišními tanečnicemi, ale i představeními různých akrobatů, divadelními představeními, atd.

TravelPortal.czCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 99442 pírek.

1 pírko = 1 koruna