Měna a ceny v Maroku

Měna: Marocký dirham (Dh) a aktuální kurz: 1 MAD = 1 CZK

Oficiální měnou Maroka je marocký dirham. 1 marocký dirham je rozdělen na 100 centimů.

Platba kartou a bankomaty

Po celé zemi jsou ve větších městech a ve většině hotelů k nalezení v současné době bankomaty. Běžně přijímané bankovní karty jsou Visa či MasterCard. Kartami lze platit v hlavních turistických centrech, a to jak ve větších restauracích, hotelech, či obchodech.

Import a export místní měny je zakázán. Po skončení vaší dovolené, musíte zbylé marocké dirhamy opět zpětně proměnit. Import a export ostatních měn je povolen ale omezen na částku, jež odpovídá £10,000. Obecně jsou v Maroku přijímány i Eura a americké dolary, mnohdy i preferovány.

Ideální je si doma peníze směnit na eura a až v Maroku proměnit na dirhamy či si peníze nechat prostě na bankovním účtu, a v Maroku si je vybrat z bankomatu, což bývá výhodnější, z hlediska kurzu, než směnění peněz ve zdejší směnárně. K výměně peněz ve směnárnách si nezapomeňte vzít pas.

Pokud chcete platit co nejmenší směnné poplatky, doporučujeme si zařídit kartu Revolut. Po vytvoření účtu obdržení platební karty, kterou můžete ihned využívat s nulovými poplatky a nižšími kurzy než nabízí banky nebo směnárny. Zdarma je i výběr z bankomatů všude po světě do 200 EUR měsíčně. V případě odcizení lze kartu okamžitě zmrazit přes telefon. Jedná se o revoluční projekt, který získává čím dál větší oblibu u nás a ve světě.

TravelPortal.czCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 99442 pírek.

1 pírko = 1 koruna