Doprava

Doprava do Maroka

Jelikož se Maroko nachází v severní Africe, logicky nejjednodušším a prakticky tedy i nejlevnějším způsobem cesty do země je doprava letecká. V zemi se nachází spoustu letišť, ať už v Casablance, Marakkéši, Fezu či ve spoustě dalších městech. Pokud však máte dostatek času, peněz a chcete-li si užít trochu romantiky, další možností je jistě plavba lodí. Nejkratší cestu lodí podniknete z jižního cípu Španělska.

Cestovaní po Maroku

Vzhledem k velikosti Brazílie se nabízí hned několik variant cestování po zemi. K nejrozšířenějším patří letecká doprava, avšak možné je cestovat i autobusem, případně na některých místech vlakem. Pro otrkané řidiče je možné si i pronajmout auto. Co se ovšem nedoporučuje je stopování na jakoukoliv vzdálenost.

Pro cestování po Marockém království existuje hned několik možností. První je železniční doprava. Možná vás překvapí, že délka místních tratí přesahuje hranici dvou tisíc kilometrů, tudíž zdejší dopravní systém patří ke špičce v celé Africe. Další variantou je pronájem automobilu. Malá auta tu můžete sehnat asi za 500 Kč na den, ale pozor – některé klikaté cesty v horách mohou být velmi nebezpečné. Téměř kdekoliv narazíte na taxíky. Doporučujeme vždy se předem s řidičem dohodnout na ceně - pokud bude vysoká, smlouvání je samozřejmě dovoleno.

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna