Cestování a doprava v Maroku

Letecky do Maroka

Jelikož se Maroko nachází v severní Africe, logicky nejjednodušším a prakticky tedy i nejlevnějším způsobem cesty do země je doprava letecká. V zemi se nachází spoustu letišť, ať už v Casablance, Marakkéši, Fezu či ve spoustě dalších městech.

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Cestování lodí do Maroka

Pokud však máte dostatek času, peněz a chcete-li si užít trochu romantiky, další možností je jistě plavba lodí. Nejkratší cestu lodí podniknete z jižního cípu Španělska.

Cestovní kanceláří do Maroka

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se často o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena může být v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do Maroka.

Doprava v Maroku

Cestování vlakem v Maroku

Pro cestování po Marockém království existuje hned několik možností. První je železniční doprava. Možná vás překvapí, že délka místních tratí přesahuje hranici dvou tisíc kilometrů, tudíž zdejší dopravní systém patří ke špičce v celé Africe.

Půjčení a cestování autem v Maroku

Další variantou je pronájem automobilu. Malá auta tu můžete sehnat asi za 500 Kč na den, ale pozor – některé klikaté cesty v horách mohou být velmi nebezpečné.

Auta si lze jednoduše pronajmout v každém větším městě nebo na letišti. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami v Maroku vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

Cestování taxíkem

Téměř kdekoliv narazíte na taxíky. Doporučujeme vždy se předem s řidičem dohodnout na ceně - pokud bude vysoká, smlouvání je samozřejmě dovoleno.

TravelPortal.czCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 99442 pírek.

1 pírko = 1 koruna