Knížecí palác


Zobrazit na mapě
Přidat nové místo Monako
Cestovní průvodci

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

Knížecí palác, jehož základní kámen byl položen už v roce 1215, je soukromá rezidence vládnoucího prince, jejíž části, konkrétně knížecí apartmány, jsou během roku přístupné veřejným návštěvám.

K obdivování se nabízí řada místností a galerií, z nichž některé se podobají francouzskému Versailles, konkrétně například síň plná zrcadel. Fresky, které představují čtyři roční období, najdete v sálu zvaném York Room, který je pojmenovaný po vévodovi z Yorku, jež zde zemřel v roce 1787.

Ke knížecímu paláci se bohužel nedostanete autem a pouze zřídkakdy autobusem. Autobusy číslo 1 a 2, které mají povolení vjet do oblasti kolem knížecího paláce, staví na zastávce s názvem Place de la Visitation. Od této zastávky je to zhruba 5 minut pěší chůzí. Další možností je vydat se pěšky od náměstí Place d’Armes směrem na Rampe Major, což vás přivede přímo na Palácové náměstí.

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!