Cestování a doprava v Monaku

Doprava do Monaka představuje malý zádrhel, neboť zde nejezdí mnoho přímých spojení. Všechny spoje vedou do francouzského města Nice, odkud je to zhruba 22 km do Monaka a doprava z tohoto města je velmi snadná.

Letecky do Monaka

Nejsnazším typem dopravy je doprava letecká. Zde se ale vyskytuje jeden háček – v Monaku není letiště. A proto nejrychlejší způsob, jak se dostat do Monaka je z francouzského letiště v Nice.

Ceny letenek

Ceny letenek se pohybují v průměru od 6000 Kč.

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Cesta vlakem do Monaka

Mimo jiné se do Monaka můžete dopravit vlakem, který ale skýtá problémy v podobě mnoha přestupů, tudíž vás celková cesta vyjde nejméně na 24 hodin a také hodně peněz.

Cesta autem do Monaka

Jako další možnost se nabízí cesta automobilem, kterou turisté hojně využívají, protože je ve většině ohledů výhodnější.

Hlavní trasa do Monaka

Do Monaka se jezdí většinou trasou, která vede z Prahy do Milána, odtud přímo do Nice a z Nice do cílové destinace. Cesta trvá zhruba 20 hodin, nicméně na trase můžou nastat problémy v podobě kolon, zácp, zdržení na hraničních přejezdech a podobně.

Cestovní kanceláří do Monaka

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se často o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena může být v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do Monaka.

Doprava v Monaku

Půjčení a cestování autem v Monaku

Pokud chcete cestovat autem pouze po Monaku a využít jeho benefity, auta si lze jednoduše pronajmout v každém větším městě nebo na letišti. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami v Monaku vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

katie_miaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna