Monako

I přesto, že Monako je rozlohou malý stát, jeho velikost tkví úplně v něčem jiném. Je to jeho kultura, typická kuchyně a daňová politika. Jedná se sice o domov milionářů, nicméně monacké hranice jsou otevřené každému turistovi, který je odhodlaný poznat, jak vypadá ráj.

Monako je vhodné pro všechny milovníky historie a umění, neboť nabízí nespočet památek a míst k navštívení. Fanoušci automobilů se mohou pokochat nejen automobilovým muzeem, ale také každoročně se konajícím závodem Formule 1.

Pro ty, kteří rádi riskují, je Monako tím pravým. V samotném srdci mohou příznivci hazardu navštívit celosvětově proslavené Kasino Monte Carlo. Právě zde můžete natrefit na nejbohatší lidi světa a také muži zde mohou obdivovat vozy, které dosud mohli spatřit pouze na televizních obrazovkách.

Z návštěvy Monaka nebudou zklamané ani děti, na které zde čeká zoologická zahrada a Oceánografické muzeum, kde stanou tváří v tvář žralokovi a jiným druhům zvířat z podmořského světa. Možnost vyžití najdou děti i v parku princezny Antoinetty.

katie_miaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Monaku

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce