Zdraví a bezpečí v Monaku

Bezpečnost v Monaku

O své zdraví a bezpečí se při návštěvě Monaka nemusíte vůbec obávat, jedná se totiž o jedno z nejbezpečnějších míst, které si pro svou dovolenou vůbec můžete vybrat. Kriminalita v tomto malém státě je velmi nízká až téměř žádná a bezpečností podmínky jsou splněny na výbornou.

Samozřejmostí zůstává fakt, že si musíte hlídat své osobní věci, neboť i v tomto státě můžete narazit na spoustu kapsářů.

Pití vody z kohoutku

Co se týče pitné vody, tak té se nemusíte obávat - je běžně chlorovaná. I přesto se první měsíce doporučuje kupovat voda balená, než si váš organismus zvykne na místní vodu z kohoutku.

Cestovní pojištění a zdravotní péče

V Monaku nelze využít v případě ošetření evropský průkaz zdravotního pojištění. Proto je důležité při návštěvě země si zařídit cestovní pojištění v České republice.

Po porovnání nabídek doporučujeme využít stránky porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění, kde se dozvíte i o limitech evropského zdravotního průkazu.

katie_miaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna