Praktické informace

Zde naleznete praktické cestovní informace, které se vám mohou hodit při cestě do Mnichova.

Náklady a ceny

V Mnichově jsou ceny trochu vyšší než ve zbytku Německa. Nejdražší položkou ve vašem výletě bude zřejmě ubytování. Bydlení obecně je v Mnichově velký problém. Za dvoulůžkový pokoj ve městě počítejte s cenou okolo 100 € za noc. Pokud nejedete vyloženě na Oktoberfest, vyhněte se tomuto období. Ceny za ubytování mohou dosáhnout až pětinásobku a většina ubytovacích zařízení je dlouho dopředu rezervována.

Za jídlo a pití v běžné restauraci zaplatíte okolo 20 € za osobu. Nejlevněji se najíte ve stáncích s kebaby, kde kromě tureckých jídel nabízejí velmi levně i pizzu. Cena za kebab začínají od 3 euro, pizza bývá od 5 eur. Pokud budete tu zůstáváte déle, je nejvýhodnější vařit si jídlo sám. Ceny potravin v supermarketech se pohybují na úrovni Česka. Ceny za dopravu naleznete v sekci doprava.

Zdraví a bezpečí

Mnichov je velmi bezpečné město, a to ve dne i v noci. Neexistují tu žádné čtvrtě, kam by běžný návštěvník nemohl jít. Dokonce na velkých festivalech, kde alkohol teče proudem, nenastávají běžně žádné problémy. Pokud vyloženě nevyhledáváte potíže, nic se vám tu nemůže stát.

Jídlo a pití

Nejznámější místní specialitou je Weisswurst (bílá klobása), která se jí k snídani spolu s preclíky. Klobása je vařená v horké vodě a poté se oloupe slupka a namáčí se ve sladké hořčici. Dalším místním jídlem je Leberkässemmeln (sekaná v housce). Ty nejlevnější můžete nalézt v supermarketech, kde bývají u pultu s masem. Cena jednoho Leberkässemmeln stojí okolo 1,5 €.

Mnichov je mezinárodní město, proto tu můžete nalézt kuchyně z celého světa, např. pákistánská, vietnamská, čínská, korejská, japonská. Dokonce je tu i česká hospoda, kde se potkáte s Čechy a můžete si dát sklenku Kofoly a zafandit českému hokejovému týmu.

To, čím je Mnichov známé, jsou ale piva. Přímo v Mnichově je 6 velkých pivovarů:  Augustiner, Hacker-Pschorr, Hofbräu, Löwenbräu, Paulaner, Spaten-Franziskaner. Kromě těchto šesti naleznete mnoho menších z okolních vesnic. V Mnichovských restauracích často bývají na výběr 3 druhy piv: Helles (světlé, sladké a lehké pivo), Dunkles (černé pivo) a Weissbier (pšeničné pivo). Mnoho piv můžete ochutnat během největší události ve městě, Oktoberfestu.

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna