Plaza de Armas

1 recenze

Samotné centrum města Cusco je představované jeho nejznámějším náměstím Plaza de Armas. Náměstí bylo v době Inků považováno za skutečné srdce města.

Toto zároveň starobylé ale i moderní centrum města bude pravděpodobně vaším výchozím bodem pro toulky městem, ale taktéž nejspíše vaším cílem, jelikož je skvělým orientačním bodem v Cuscu.

Na severovýchodní straně náměstí de Armas vás uchvátí nádherná katedrála. Naopak jihovýchodní stranu zdobí kostel La Compañía de Jesús. Ať už navštívíte náměstí ve dne či v noci, vždy vás něčím uchvátí, ve dne impozantní architekturou a výhledem na okolní kopce, v noci krásným osvětlením. Náměstí Plaza de Armas je tedy logicky jedním z nejrušnějších míst v celém Cuscu. Poseďte v některé z restaurací a nakupte si v některém z mnoha obchodů. Náměstí je považováno za kulturní centrum města, jelikož se právě zde koná spousta událostí a festivalů.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 01.06.2016

Náměstí Plaza de Armas a jeho blízké okolí je opravdu nejhezčí částí města. Kromě krásné katedrály a kostela se zde nachází většina pro turisty důležitých obchodů: souvenir shopy, cestovní agentury, opravdu výborné restaurace s pěkným výhledem, bankomaty. Úžasně do historické části zakomponovali i Mc Donalds, KFC či Starbucks, takže tak úplně nekazí dojem. Budete-li potřebovat wifi, určitě Starbucks. V okolí náměstí čekejte, že vás bude neustále někdo přemlouvat, ať navštívíte právě jejich restauraci, koupíte si zájezd na Machu, budou vás oslovovat místní kvůli koupi suvenýrů na ulici. Všude kolem během dne máte možnost se za pár solů vyfotit s překrásně barevně oblečenou peruánkou držící ovečku či vodící lamu. Turistický ruch je zde velký business a hlavní zdroj obživy místních.