Cusco

 Koloniální město, jež bylo kdysi hlavním centrem Incké říše. Cusco patří k nejnavštěvovanějším místům v celé zemi, a to vcelku právem. Toto překrásné, barevné, historií a nádhernou architekturou dýchající město, je zapsáno v seznamu světového dědictví UNESCO.

Samotné Cusco se nachází v neskutečné výšce 3 400 m.n.m., což může nově přijíždějícím turistům způsobit mírné zdravotní potíže – takzvanou horskou nemoc - než si na tuto nadmořskou výšku zvyknou.

Pouhé 2-3 dny mnohdy na poznání Cusca nestačí, přestože většina doporučovaných míst se nachází v dosahu z náměstí Plaza de Armas. Španělskou ale i inckou kulturou poznamenané město je dokonalou směsicí kultur, nabízí nezměrné množství tras pro prohlídky, spoustu památek, muzeí, ale také dobré jídlo a bohatý noční život.

Pokud v Cuscu hodláte nějakou chvilku zůstat a navštívit zdejší památky a kulturní místa, doporučuje se zakoupit si takzvané Boleto Turistíco neboli vstupenku, která vám umožní vstup na spoustu míst. Mimo jiné s touto vstupenkou můžete navštívit i Pisac, Ollantaytambo či Chinchero.

Až jednou pozvednete oči od krás samotného Cusca a pohlédnete v dál, ohromí vás všudypřítomná horská krajina, jež jej obklopuje. Odsud můžete vyrazit obdivovat pevnost Sacsayhuaman. A Právě toto město bývá výchozí branou pro podniknutí cesty do starodávného města Inků – Machu Picchu. Vydat se odsud můžete směrem k trase, jež vede po slavné Stezce Inků.  

lucienneCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Cusco

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 99442 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce