Plovoucí ostrovy Uros

1 recenze

Hluboké a chladné vody posvátného jezera Titicaca skrývají pět desítek ostrovů kmene Uros, které doslova plují na vodě. Nejnavštěvovanějším z ostrovů je Huacavaca. Plovoucí ostrovy Uros, jsou tvořeny velkým množstvím vrstev rákosu, rostoucího na jezeře samotném, a patří bezpochyby k největším turistickým tahákům celé země. A aby ostrovy jednoduše neodpluly, jsou ukotveny lany. Rákos zde můžete dokonce ochutnat, jedlí je však pouze vnitřek a jeho chuť se dá popsat jako nesladká cukrová třtina.

Urové postavili svá obydlí na jezeře ve snaze uchránit a izolovat se od nepřátelských Inků, a stovky z nich zde žijí dodnes. Dnes tito lidé žijí převážně a jen turistických ruchem či prodejem ručně vyráběným suvenýrů, což trochu kazí dojem při pohledu na jejich život. Avšak i tak jsou obyvatelé kmene Uros svým životem něčím tak unikátním, že na tento zážitek nikdo do konce života nezapomene.

Ve snaze uchránit obyvatele od okolního světa a nenarušovat jejich tradiční způsob života je po připlouvajících turistech žádáno, aby ctily základní pravidla, jimiž je mimo jiné nedávat dětem cukrovinky a peníze či focení místních pouze na optání.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 06.06.2016

Návštěva plovoucích ostrovů je jedinečný zážitek, kde jinde máte možnost chodit "po vodě". Při prvním došlápnutí z lodi na rákosový ostrov jste trošku nejistí, ale rozhodně se není čeho bát. Tahle obrovská houpající se matrace je totiž opravdu velkou vrstvou rákosí ležícího na základním kameni ostrovů, jímž jsou silné plovoucí bloky rákosových kořenů.
Výlety lodí na ostrovy není třeba nikterak extra dopředu rezervovat, stačí se projít po Punu a na agentury narazíte na každém rohu. Zajímavou variantou výletu, kterou jsme si vzali my, je celodenní výlet s anglicky mluvícím průvodcem (cca za 50 solů) během nějž nejprve navštívíte kmen Uros na plovoucích ostrovech (cca 45 min plavby) a následně se pluje na obydlený ostrov Taquile, kde můžete mít v ceně moc dobrý tradiční oběd (cca 2,5 hodiny plavby). Agentura vás brzy ráno vyzvedne přímo v hotelu, kam vás po návratu opět zaveze. Za neskutečně dobrou cenu fantastický zážitek!

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi