Puno a Titicaca

Puno a Titicaca, jedinečný peruánský region, v němž se mimo jiné nachází největší jihoamerické jezero, které nezasahuje pouze do území Peru, ale směle pokračuje dále až do sousední Bolívie. Navštivte jezero Titicaca, místo, kde se dle mýtů zrodilo Slunce a první Inkové.

Velkou a pravděpodobně nejzajímavější a nejnavštěvovanější část regionu zabírá právě slavné jezero Titicaca. Vždyť právě zde, přesněji na ostrově Isla del Sol, které je však již na Bolivijské straně, se dle mýtů zrodil první Inka. Pokud však do těchto krajů zavítáte, určitě nesmíte Ostrov Slunce ze svého programu vynechat. Velice oblíbené, přestože dnes již dosti na turisty zaměřené, jsou plovoucí ostrovy na samotném jezeře.  

Právě u jezera Titicaca se také nachází město Puno, které je jakýmsi středobodem tohoto regionu, a jež je cílem prakticky všech návštěvníků, kteří do těchto krajů zavítají.

Navštivte region dýchající pradávnou inckou kulturou, část země posetou ruinami starých kostelů a katedrál, pustinami a krajinou typickou pro náhorní plošinu Altiplano. Objevte region držící ve svém vlastnictví jednu z nejkrásnějších a největších vodních ploch světa – jezero Titicaca.

zobrazit více

2 týdny v Peru

Praktické informace do Peru
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Cestovní průvodci

Zde může být tvá cesta!

Podělte se o svojí trasu sepsáním krátkého cestovního průvodce a pošlete nám ho na email.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna