Taquile

Ostrov Taquile, vzdálený několik desítek kilometrů vodní cestou od hlavního města regionu Puna, patří k nejkrásnějším a nejoblíbenějším cílům turistů na celé náhorní plošině Altiplano. Původní obyvatelé žijící na ostrově již celé tisíce let zde stále tradičně pěstují brambory, kukuřici, fazole a další plodiny a mluví na rozdíl od okolních obyvatel jazykem Quechua. Kromě několika archeologických nalezišť a ruin jsou turisty velice oblíbená právě terasovitá políčka, na kterých jsou plodiny pěstovány.

Velkou zajímavostí je tradiční oblečení místních obyvatel, nejenže může návštěvník vidět tradiční pestré peruánské barvy, ale indiáni se oblékají dle jejich sociálního postavení. Například ženaté a svobodné muže rozeznáte podle barvy pokrývky hlavy s klapkami na uši zvané chullo – červená s barevnými vzory je ženatý muž, červená s bílým vrškem svobodný muž. Ženy nosí tradiční vrstvené sukně a vůbec zdejší ručně tkané textilie patří k velice kvalitním a ostrov je jimi proslulý. Ostrovní překrásné tkaniny dokonce v roce 2005 získaly ocenění od UNESCA jakožto „Masterpieces of the Oral and Intangible Heritage of Humanity“. Zajímavostí je, že vysoce kvalitní ručně pletené výrobky, jsou vyráběny muži.

Mnoho přijíždějících turistů dělá často tu chybu, že si rezervují spaní již v Punu. Přespání si totiž můžete domluvit i přímo na ostrově, což je opravdu nezapomenutelný zážitek. 

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi