Pisco

Pisco, město, jehož název nese i národní alkoholický nápoj vyrábění z hroznů. Toto skromné přímořské městečko, které je ideální pro trochu odpočinku po náročném cestování po Peru, překypuje přírodními krásami, nad kterými nestačíte žasnout.

Pisco, které je archeologicky velice významné, jelikož je považováno za dávný domov velice vyvinuté Paracaské kultury, ani doposud neztratilo svého tradičního ducha. Jako by se zde zastavil čas, místní se stále živí ručními pracemi či rybolovem. Nakoupit si místní produkty a spoustu dalších suvenýrů, ale i pokrmů, můžete na trzích konajících se pravidelně na náměstí Plaza de Armas.

Tak jako další města v tomto regionu ani Pisco se nevyhlo zničujícímu zemětřesení v roce 2007, a tak i dnes můžete ve městě vidět, že se z útrap, které podstoupilo, dostává dodnes. Pokud navštívíte Pisco, určitě si nenechte ujít návštěvu Islas Ballestas či Národní rezervace Paracas, kam právě odsud vyráží turisté na výlet.

zobrazit více
Praktické informace do Peru
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna