Pisco

 Pisco, město, jehož název nese i národní alkoholický nápoj vyrábění z hroznů. Toto skromné přímořské městečko, které je ideální pro trochu odpočinku po náročném cestování po Peru, překypuje přírodními krásami, nad kterými nestačíte žasnout.

Pisco, které je archeologicky velice významné, jelikož je považováno za dávný domov velice vyvinuté Paracaské kultury, ani doposud neztratilo svého tradičního ducha. Jako by se zde zastavil čas, místní se stále živí ručními pracemi či rybolovem. Nakoupit si místní produkty a spoustu dalších suvenýrů, ale i pokrmů, můžete na trzích konajících se pravidelně na náměstí Plaza de Armas.

Tak jako další města v tomto regionu ani Pisco se nevyhlo zničujícímu zemětřesení v roce 2007, a tak i dnes můžete ve městě vidět, že se z útrap, které podstoupilo, dostává dodnes. Pokud navštívíte Pisco, určitě si nenechte ujít návštěvu Islas Ballestas či Národní rezervace Paracas, kam právě odsud vyráží turisté na výlet.

lucienneCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Pisco

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce