Doprava

Doprava do Polska

Z České republiky se do Polska dostanete během několika málo hodin autobusem, vlakem či autem, je proto často zbytečné uvažovat o letecké dopravě. Zvolíte-li si pro svou cestu vlak, podíváte se navíc cestou na okolní krajinu. Vlaková spojení na těchto trasách obsluhují převážně starší soupravy, nečekejte proto žádné nadstandardní služby. Výhodné je pořídit si zpáteční jízdenku rovnou u nás, na místě bývá složitější domluva a příplatek za mezinárodní dopravu je občas vyšší.

Další možností dopravy je pak i autobusová doprava, například autobusy Student Agency se dostanete do Krakowa. A ačkoliv je letecká doprava, jak již bylo řečeno, mnohdy zbytečná, je i ta další a mnohem rychlejší alternativou.

Cestovaní po Polsku

Také železniční síť uvnitř země je poměrně hustá a dostanete se tak do všech větších měst bez potíží. Pokud zvolíte nejlevnější jízdenky, počítejte s tím, že vlak zastaví skutečně v každé vesničce. Cestovat můžete také autobusy, které však bývají velmi pomalé. Toužíte-li po aktivně strávené dovolené, Polsko je přímo ideální pro cyklistické výlety. Vzhledem ke svému rovinatému charakteru se zde příliš nenadřete a přitom za den zvládnete hravě desítky kilometrů.

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna