Cestování a doprava v Polsku

Z České republiky se do Polska dostanete během několika málo hodin autobusem, vlakem či autem, je proto často zbytečné uvažovat o letecké dopravě.

Cesta vlakem do Polska

Zvolíte-li si pro svou cestu vlak, podíváte se navíc cestou na okolní krajinu. Vlaková spojení na těchto trasách obsluhují převážně starší soupravy, nečekejte proto žádné nadstandardní služby. Výhodné je pořídit si zpáteční jízdenku rovnou u nás, na místě bývá složitější domluva a příplatek za mezinárodní dopravu je občas vyšší.

Cesta autobusem do Polska

Další možností dopravy je pak i autobusová doprava, například autobusy Student Agency se dostanete do Krakova. A ačkoliv je letecká doprava, jak již bylo řečeno, mnohdy zbytečná, je i ta další a mnohem rychlejší alternativou.

Cestovní kanceláří do Polska

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se často o přímé spojení se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena může být v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do Polska.

Doprava v Polsku

Cestování vlakem v Polsku

Také železniční síť uvnitř země je poměrně hustá a dostanete se tak do všech větších měst bez potíží. Pokud zvolíte nejlevnější jízdenky, počítejte s tím, že vlak zastaví skutečně v každé vesničce.

Cestování autobusem v Polsku

Cestovat můžete také autobusy, které však bývají velmi pomalé.

Půjčení a cestování autem v Polsku

Pokud chcete cestovat autem pouze po Polsku a využít jeho benefity, auta si lze jednoduše pronajmout v každém větším městě nebo na letišti. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami v Polsku vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

Polskem na kole

Toužíte-li po aktivně strávené dovolené, Polsko je přímo ideální pro cyklistické výlety. Vzhledem ke svému rovinatému charakteru se zde příliš nenadřete a přitom za den zvládnete hravě desítky kilometrů.

káťaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna