Zdraví a bezpečí v Polsku

Bezpečnost v Polsku

Polsko patří mezi velmi bezpečné země, a nemusíte se tak obávat žádných zvláštních rizik. Na druhou stanu se ani zde nevyhnete kapsářům, při pohybu ve městě si proto dejte pozor na své osobní věci.

Vzhledem k tomu, že pouze velmi zřídka se na polské policejní stanici domluvíte anglicky, určitě se nezapomeňte připojistit. Po celou dobu pobytu u sebe mějte pas či občanský průkaz, místní zákony nakazují u sebe neustále mít identifikační průkaz.

Cestovní pojištění a zdravotní péče

V případě, že jste řádně pojištění, se určitě nemusíte obávat ani místní zdravotní péče. Ve většině nemocnic i lékáren se domluvíte anglicky a úroveň je velmi dobrá. Ve větších městech samozřejmě naleznete také nonstop otevřené lékárny, kde vás obslouží za menší příplatek. 

Polsko je součástí Evropské unie a proto můžete využít v případě ošetření evropský průkaz zdravotního pojištění. Průkaz ovšem nelze využít ve všech zdravotních zařízení a nepokrývá veškeré možné náklady, proto doporučujeme cestujícím, aby si při cestování do Polska sjednali alespoň základní cestovní pojištění. Po porovnání nabídek doporučujeme využít stránky porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění, kde se dozvíte i o limitech evropského zdravotního průkazu.

káťaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

1 pírko = 1 koruna