Prater

Prater není jen zábavní park, ale především velký komplex plný luk, lesů a zábavních parků. V minulosti zdejší místo sloužilo pro Habsburky při jejich loveckých zálibách. Konaly se tu především honitby. Park patří k nejkrásnějším městským parkům, jelikož návštěvník tu může relaxovat, odpočívat či sportovat na osvěžujících loukách, v lesích či u vodních ploch.

Nejvíce známá je zřejmě část plná adrenalinových atrakcí, kde se nachází i proslulé Obří kolo vysoké 65 metrů, jež parku také dominuje. Zábavní části se obecně také říká Wurstelprater.

Pokud jste byli ve Vídni, ale nesvezli jste se na Obřím kole postaveném v roce 1897, jako byste ve Vídni ani nebyli. V době vzniku kola koncem 19. století nebyla panoramatická kola nic neobvyklého. Podobná vznikla také v Londýně, Paříži či Chicagu. Kolo proslavil film Třetí muž, díky němuž bylo v roce 2016 také zapsáno na seznam Evropských filmových pokladů. Kdo se nebojí výšek, tomu se naskytne z jeho vrchu velmi pěkný výhled na celou Vídeň.

Zábavní park Prater ale není jen Obří kolo, zážitky a zábavu nabízí více než 250 atrakcí – vysoký řetízkový kolotoč, krytá horská dráha a další. K návštěvě láká i kabinet voskových figurín Madam Tussaud.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi