Belveder

Belveder není jen jeden palác, jak by se mohlo dle jména zdát, ale hned dva paláce. Říká se jim Horní Belveder a Dolní Belveder.

Evžen Savojský si nechal Horní palác, jenž prý architektonickou krásou předčí i Schonbrunn, vystavit jako letní sídlo. Barokní palác stavěl Johann Lucas von Hildenbrandt. V současnosti se tu nachází umění od středověku až po současnost. Nenechte si tu ujít díla vídeňské secese od Gustava Klimta, především jeho slavný obraz Polibek.

Právě zde se také nachází místnost, jež symbolizuje místo, kde byly podepsány státní rakouské smlouvy v roce 1955, sjednávající ústup Rusů, Francouzů, Angličanů, Američanů, jež měli Vídeň pod nadvládou po druhé světové válce.

Dolní Belveder je zdoben botahými freskami.

Součástí komplexu Belveder je i půvabná barokní zahrada, náležící k nejvýznamnějším v Evropě, kterou byste neměli při návštěvě Belvederu opomenout. Navštívit můžete navíc i alpskou zahradu, jež je nejstarší na světě a spatřit tu lze více než 4 000 kvetoucích alpských rostlin. K návštěvě láká také botanická zahrada, kterou založila Marie Terezie. Předností je nejen více jak 12 000 rostlinných druhů, ale žijí zde i tuzemští živočichové, dá se říci přímo uprostřed města.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi